define('WP_ALLOW_REPAIR', true); Hayati Aydın, Körfez’e başvurdu :KocaeliTime

- Hoşgeldiniz

Hayati Aydın, Körfez’e başvurdu

Hayati Aydın, Körfez’e başvurdu sitemize 03 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 61 views kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayati Aydın, Körfez Belediyesi başkan aday adayı oldu. Aydın önceki akşam başvuru dosyasını AKP Körfez İlçe Başkan Vekili Şaban Aydın’a teslim etti

 

AKP Körfez ilçe binasının önündeki açık alanda aday adaylık başvurusunda bulunan Hayati Aydın’ı yalnız bırakmayan destek verenler arasında, Erzurumlular Dernek Federasyonu (KEDFE) Başkanı Tekin Dursun, başkan yardımcısı Orhan Gedik, Kocaeli Erzurumlular Vakfı Başkanı Azmi Cihat Hatipoğlu, Kocaeli Erzurumlular Dernek Başkanı Avni Gözütok, Körfez Erzurumlular Dernek Başkanı Yavuz Gökdemir, Erzurumlular Derneği Gölcük Şube Başkanı Cumhur Acar, Başiskele Şube Başkanı Ekrem Kızıltaş, Körfez Belediyesi başkan aday adayları Ali Çakır, Öznur Gökkaya, Sinan Barış Kaya, Faruk Denli, Yusuf Şanlı, Cumhur Acar, Körfez Belediyesi meclis üyeleri, Körfez Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı ve iş adamı Ahmet Önal ile çok sayıda vatandaş katıldı.

‘KOCAELİ’NİN GÖZBEBEĞİ KÖRFEZ’

Aday adaylığı başvurusunun ardından konuşma yapan Hayati Aydın, “Hepimiz biliyoruz ki Kocaeli marka bir kenttir ve Körfez ilçesi Kocaeli’nin gözbebeğidir. Bu gerçeğin bilinci ve sorumluluğu içerisinde olduğumu bilmenizi isterim. Körfez’e yakışır bir yerel yönetim anlayışı ile şeffaf, hesap verebilir ve katılımcılığı ön plana çıkaran, Körfez’de ikamet etmenin ayrıcalık kabul edileceği, sosyal belediyecilik vizyonu doğrultusunda hizmet vermek istiyorum. Dünya görüşü, siyasi tercihi ne olursa olsun, hiç kimseyi ötekileştirmeyen, ayrıştırmayan, herkesi eşit gören dil davranan bir belediye başkan aday adayı olarak; Körfez’e hizmet noktasında herkesi kendime yol arkadaşı olarak görüyor ve desteklerini bekliyorum. Dün olduğu gibi, bugünde çalışma ve hizmetlerimizde milli birlik ve bütünlük içerisinde, hukuk üstünlüğüne dayanan tarafsız ve objektif olarak çalışacağımızı bir kez daha yüksek sesle ifade ediyorum.” dedi.

‘YÜCE BAYRAĞIN RÜZGARISINIZ’

Sözlerine devam eden Aydın, “Sevgili gençler sizler semalarda dalgalanan o yüce bayrağın rüzgarısınız. Her şey sizler, Körfez ve büyük Türkiye idealleri için planlanıp yapılmaktadır. Sayın başbakanım, sizlere çok önem vermektedir. Ben de, sizlerle beraber yola çıkmak istiyorum. Sizler var olduğunuz sürece, bu bayrak inmeyecek, ezan sesleri susmayacak, tarihe mal olmuş şahsiyetler unutulmayacak. Bir dua ile sözlerime son vermek istiyorum. Allah’ım, sev bizi, sevdir bizi, sevindir bizi” şeklinde konuştu.

HAYAT’İ AYDIN KİMDİR

1959 Erzurum doğumlu olan Hayati Aydın, Erzurum Atatürk Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu. 1976-1982 yılları arasında karayolları Ergaz ve Erzurum Tarım Aletleri Fabrikası’nda ustabaşı ve sendika sekreteri olarak görev aldı. 1982 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı’nın çeşitli kademelerin de görev alan Hayati Aydın, Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak ta çalıştı. Halen İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı olan Hayati Aydın evli ve 4 çocuk babası.

Haber :SAMET TURAN

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz